Salih Özcan: Kendimi Alman’dan çok Türk olarak hissediyorum

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Türkiye, yarın 19.00’da BVB Dortmund Stadyumu’nda Gürcistan ile karşı karşıya gelecek.

Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında A Milli Futbol Takımı oyuncularında Salih Özcan açıklamalarda bulundu.

EURO 2024’e galibiyet ile başlamak istediklerini ifade eden Salih Özcan, “Bizim için özel bir maç olacağını düşünüyorum. İyi ve güzel başlamak istiyoruz. Gürcistan maçı zor olacak. İlk 10-15 dakika disiplinli oynamamız lazım. Basit hataları yapmamak lazım. Planımızı uygularsak büyük ihtimal maçı alırız” şeklinde konuştu.

“EVİMİZDE GİBİ OYNAYACAĞIMIZ BİR MAÇ OLACAK”

Gürcistan maçında atmosferin iyi olacağını ifade eden 26 yaşındaki orta saha, “Bizim için gerçekten büyük bir avantaj. Bu kadar Türk insan Dortmund’da, genelde Almanya’da yaşıyor. Evimizde gibi oynayacağımız bir maç olacak. Bu atmosferi kendimiz için kullanmamız lazım. Bunu maçta da göstermemiz lazım. Taraftarı da arkamıza almamız lazım” diye konuştu.

“KENDİMİ ALMAN’DAN ÇOK TÜRK OLARAK HİSSEDİYORUM”

A Milli Futbol Takımı’nı seçmiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Özcan, “Almanya’da genç takımlarda oynadığım zamandan bahsedecek olursam U21 ile çok iyi bir zaman geçirdim. O zaman Türkiye A Milli Takımı’nı seçmeye karar verdim. Bu benim için çok önemli bir karardı. Çünkü kendimi Alman’dan çok Türk olarak hissediyorum. Almanya’da doğdum ve büyüdüm. Evet bu doğru ama kendimi Türk olarak hissediyorum. Bu yüzden Türk Milli Takımı’nı seçtim. Bu kararımdan dolayı da çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.

“İNŞALLAH YARIN HERKES KIRMIZI BEYAZ GİYİNİR”

Karşılaşmanın oynanacağı Dortmund Stadyumu’na alışık olduğunu ifade eden 26 yaşındaki oyuncu, “Umarım tüm Türkler için güzel bir hediye olur. Benim için gerçekten çok özel bir maç olacağını düşünüyorum. Çok değişik bir maç olacak. Stadı tanıyorum. İnşallah yarın herkes kırmızı beyaz giyinir. Taraftarımız yarın İnşallah kulüp formalarını evde bırakır ve bizim milli takımımızın ay-yıldızlı formalarını giyer. Signal Iduna Park’ı inşallah kırmızı beyaz yaparlar. Maçı dört gözle bekliyorum. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum” dedi.

“KALİTEMİZ VAR VE ONA GÜVENECEĞİZ”

Gruptaki ilk maçın çok önemli olduğunu vurgulayan Salih Özcan, sözlerini ise şöyle tamamladı:

“Bence hoca da doğru söyledi. Çok motivasyona gerek yok. Biz kendimizde kalmamız lazım. Konsantre olmamız lazım. Dediğim gibi ilk maç bizim için çok önemli. İyi başlamamız lazım. Kalitemiz var ve ona güveneceğiz. Takım olarak da öyle başlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir